5.0SMLJ8.5CA
Extended
Manufacturer
MDE Semiconductor Inc
MFR.Part #
5.0SMLJ8.5CA
JLCPCB Part #
C20481302
Package
DO-214AB (SMCJ)
Description
-55℃~+150℃ 10.4V 14.4V 30uA 347.3A 5kW@10/1000us 8.5V Bidirectional TVS DO-214AB (SMCJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS