5.0SMLJ6.5CA
Extended
Manufacturer
MDE Semiconductor Inc
MFR.Part #
5.0SMLJ6.5CA
JLCPCB Part #
C20484693
Package
DO-214AB (SMCJ)
Description
-55℃~+150℃ 11.2V 446.5A 5kW@10/1000us 6.5V 7.98V 750uA Bidirectional TVS DO-214AB (SMCJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS