5.0SMLJ85CA
Extended
Manufacturer
MDE Semiconductor Inc
MFR.Part #
5.0SMLJ85CA
JLCPCB Part #
C20288598
Package
DO-214AB(SMCJ)
Description
-55℃~+150℃ 104V 137V 2uA 36.5A@10/1000us 5kW@10/1000us 85V Bidirectional TVS DO-214AB(SMCJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS