5.0SMLJ17A
Extended
Manufacturer
MDE Semiconductor Inc
MFR.Part #
5.0SMLJ17A
JLCPCB Part #
C20288592
Package
DO-214AB(SMCJ)
Description
-55℃~+150℃ 17V 181A@10/1000us 20.9V 27.6V 2uA 5kW@10/1000us TVS Unidirectional DO-214AB(SMCJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS