5.0SMLJ160CA
Extended
Manufacturer
MDE Semiconductor Inc
MFR.Part #
5.0SMLJ160CA
JLCPCB Part #
C20482439
Package
DO-214AB (SMCJ)
Description
-55℃~+150℃ 160V 19.3A 197V 259V 2uA 5kW@10/1000us Bidirectional TVS DO-214AB (SMCJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS