5.0SMLJ12CA
Extended
Manufacturer
MDE Semiconductor Inc
MFR.Part #
5.0SMLJ12CA
JLCPCB Part #
C20483334
Package
DO-214AB (SMCJ)
Description
-55℃~+150℃ 12V 14.7V 19.9V 252A@10/1000us 2uA 5kW@10/1000us Bidirectional TVS DO-214AB (SMCJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS