MX15EDGRK-3.81-16P-GN01-Cu-Y-A
MFR.Part #
MX15EDGRK-3.81-16P-GN01-Cu-Y-A
JLCPCB Part #
C5188413
Package
P=3.81mm
Description
-40℃~+105℃ 1 1.5 16 16P 16~28 1x16P 3.81mm 300V 8A Green Male Plug Screw Connection (M2) Top Entry P=3.81mm Pluggable System Terminal Block ROHS