MX142R-5.08-06P-GN01-Cu-A
Extended
Manufacturer
MAX
MFR.Part #
MX142R-5.08-06P-GN01-Cu-A
JLCPCB Part #
C48688011
Package
Push-Pull,P=5.08mm
Description
-40℃~+105℃ 0.2~1.5 1 10A 16~22 1x6P 300V 5.08mm 6 6P Green Right Angle Push-Pull,P=5.08mm Spring Clamp System Terminal Block ROHS