DCG35C1200HR
Extended
Manufacturer
Littelfuse/IXYS
MFR.Part #
DCG35C1200HR
JLCPCB Part #
C3757667
Package
ISO247
Description
-40℃~+175℃ 1 Pair Common Cathode 1.2kV 1.8V@20A 18.5A 200uA@1200V ISO247 Schottky Diodes ROHS