TP5.0SMDJ140A
MFR.Part #
TP5.0SMDJ140A
JLCPCB Part #
C20350105
Package
DO-214AB(SMCJ)
Description
-65℃~+150℃ 140V 166.5A@8/20us 172V 292.1V 5kW@10/1000us 5uA IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional DO-214AB(SMCJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS