SV6016N1RP
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
SV6016N1RP
JLCPCB Part #
C3614356
Package
TO-263(D2PAK)
Description
-40℃~+150℃@(Tj) 1.5V 1.6V 16A 22mA 600V 6mA TO-263(D2PAK) Thyristors (SCR)/Modules ROHS