SMDJ160A
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
SMDJ160A
JLCPCB Part #
C1977463
Package
DO-214AB(SMCJ)
Description
-65℃~+150℃ 11.6A 160V 178V 259V 2uA 3kW@10/1000us IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional DO-214AB(SMCJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS