SMCJ90CA-HR
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
SMCJ90CA-HR
JLCPCB Part #
C1977852
Package
DO-214AB(SMCJ)
Description
-65℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 10.3A 111V 146V 1uA 90V Bidirectional TVS DO-214AB(SMCJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS