SMCJ8.5CA
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
SMCJ8.5CA
JLCPCB Part #
C3718933
Package
DO-214AB
Description
-65℃~+150℃ 1.5kW 104.2A 14.4V 20uA 8.5V 9.44V Bidirectional TVS DO-214AB ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS