SMCJ85CA
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
SMCJ85CA
JLCPCB Part #
C224062
Package
DO-214AB
Description
-65℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 104V 11A@10/1000us 137V 1uA 85V Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS DO-214AB ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS