SMCJ6.5CA
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
SMCJ6.5CA
JLCPCB Part #
C2760156
Package
DO-214AB
Description
-65℃~+150℃ 1.5kW 11.2V 134A 500uA 6.5V 7.22V Bidirectional TVS DO-214AB ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS