SMCJ60CA-HR
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
SMCJ60CA-HR
JLCPCB Part #
C1977682
Package
DO-214AB(SMCJ)
Description
-65℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 15.5A 1uA 60V 66.7V 96.8V Bidirectional TVS DO-214AB(SMCJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS