SMCJ40A-HRA
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
SMCJ40A-HRA
JLCPCB Part #
C1977238
Package
DO-214AB(SMCJ)
Description
1.5kW@10/1000us 1uA 23.3A 40V 44.4V 64.5V TVS Unidirectional DO-214AB(SMCJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS