SMCJ36CA-HR
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
SMCJ36CA-HR
JLCPCB Part #
C1977832
Package
DO-214AB(SMCJ)
Description
-65℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 1uA 25.9A 36V 40V 58.1V Bidirectional TVS DO-214AB(SMCJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS