SMCJ36CA
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
SMCJ36CA
JLCPCB Part #
C151283
Package
DO-214AB
Description
-65℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 1uA 25.9A@10/1000us 36V 44.2V 58.1V Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS DO-214AB ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS