SMCJ28CA-HR
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
SMCJ28CA-HR
JLCPCB Part #
C1977819
Package
DO-214AB(SMCJ)
Description
1.5kW@10/1000us 1uA 28V 31.1V 33.1A 45.4V Bidirectional TVS DO-214AB(SMCJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS