SMCJ24CA
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
SMCJ24CA
JLCPCB Part #
C151279
Package
DO-214AB
Description
-65℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 1uA 24V 29.5V 38.9A@10/1000us 38.9V Bidirectional IEC 61000-4-2 TVS DO-214AB ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS