SMCJ20A-HR
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
SMCJ20A-HR
JLCPCB Part #
C1977859
Package
DO-214AB(SMCJ)
Description
1.5kW@10/1000us 1uA 20V 22.2V 32.4V 46.3A TVS Unidirectional DO-214AB(SMCJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS