SMCJ17A-HR
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
SMCJ17A-HR
JLCPCB Part #
C1978091
Package
DO-214AB(SMCJ)
Description
1.5kW@10/1000us 17V 18.9V 1uA 27.6V 54.4A TVS Unidirectional DO-214AB(SMCJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS