SMCJ16CA-HR
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
SMCJ16CA-HR
JLCPCB Part #
C1978224
Package
DO-214AB(SMCJ)
Description
1.5kW@10/1000us 16V 17.8V 1uA 26V 57.7A Bidirectional TVS DO-214AB(SMCJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS