SMCJ160A
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
SMCJ160A
JLCPCB Part #
C3720269
Package
DO-214AB(SMCJ)
Description
-65℃~+150℃ 1.5kW 160V 178V 1uA 259V 5.8A IEC 61000-4-2 TVS Unidirectional DO-214AB(SMCJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS