SMCJ15A-HR
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
SMCJ15A-HR
JLCPCB Part #
C1978971
Package
DO-214AB(SMCJ)
Description
1.5kW@10/1000us 15V 16.7V 1uA 24.4V 61.5A TVS Unidirectional DO-214AB(SMCJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS