SMCG16CA-HR
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
SMCG16CA-HR
JLCPCB Part #
C1982314
Description
-65℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 16V 17.8V 1uA 26V 57.7A Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS DO-215AB(SMCG) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS