SMCG15A-HR
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
SMCG15A-HR
JLCPCB Part #
C1982319
Description
-65℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 15V 16.7V 1uA 24.4V 61.5A IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional DO-215AB(SMCG) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS