SMBJ6.5A-HR
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
SMBJ6.5A-HR
JLCPCB Part #
C3713095
Package
DO-214AA(SMBJ)
Description
-65℃~+150℃ 11.2V 500uA 53.6A 6.5V 600W 7.22V IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional DO-214AA(SMBJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS