SMBJ6.5CA
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
SMBJ6.5CA
JLCPCB Part #
C83319
Package
DO-214AA
Description
-65℃~+150℃ 11.2V 52nA 53.6A 6.5V 600W 7.22V Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS DO-214AA ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS