SMBJ48A-HRA
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
SMBJ48A-HRA
JLCPCB Part #
C1977452
Package
DO-214AA(SMBJ)
Description
-65℃~+150℃ 1uA 48V 53.3V 600W@10/1000us 7.8A 77.4V IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional DO-214AA(SMBJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS