SMBJ43CA
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
SMBJ43CA
JLCPCB Part #
C224021
Package
DO-214AA
Description
-65℃~+150℃ 1uA 43V 52.8V 600W@10/1000us 69.4V 8.7A@10/1000us Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS DO-214AA ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS