SMBJ40A-HR
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
SMBJ40A-HR
JLCPCB Part #
C1977396
Package
DO-214AA(SMBJ)
Description
-65℃~+150℃ 1uA 40V 44.4V 600W@10/1000us 64.5V 9.3A IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional DO-214AA(SMBJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS