SMBJ36CA
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
SMBJ36CA
JLCPCB Part #
C83326
Package
DO-214AA
Description
-65℃~+150℃ 10.4A 1uA 36V 40V 58.1V 600W Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS DO-214AA ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS