SMBJ33CA
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
SMBJ33CA
JLCPCB Part #
C83325
Package
DO-214AA
Description
-65℃~+150℃ 11.3A 1uA 33V 36.7V 53.3V 600W Bidirectional IEC 61000-4-2 TVS DO-214AA ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS