SMBJ16CA
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
SMBJ16CA
JLCPCB Part #
C151255
Package
DO-214AA
Description
-65℃~+150℃ 16V 19.7V 1uA 23.1A@10/1000us 26V 600W@10/1000us Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS DO-214AA ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS