SMBJ160A
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
SMBJ160A
JLCPCB Part #
C224011
Package
DO-214AA
Description
-65℃~+150℃ 1.9A@10/1000us 160V 197V 1uA 259V 600W@10/1000us IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional DO-214AA ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS