SMAJ250A
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
SMAJ250A
JLCPCB Part #
C1975256
Package
DO-214AC(SMA)
Description
-65℃~+150℃ 1A 1uA 250V 279V 405V 600W@10/1000us IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional DO-214AC(SMA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS