SMAJ160CA
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
SMAJ160CA
JLCPCB Part #
C3720949
Package
DO-214AC(SMA)
Description
-65℃~+150℃ 1.5A 160V 178V 1uA 259V 400W Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS DO-214AC(SMA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS