SMAJ120A
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
SMAJ120A
JLCPCB Part #
C148212
Package
SMA(DO-214AC)
Description
-65℃~+150℃ 120V 147V 193V 1uA 2.1A 400W@10/1000us IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS