SMA6L11A
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
SMA6L11A
JLCPCB Part #
C1975041
Package
DO-221AC
Description
-65℃~+150℃ 11V 12.2V 18.2V 1uA 33A 600W@10/1000us IEC 61000-4-2 TVS Unidirectional DO-221AC ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS