SMA6J7.5CA
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
SMA6J7.5CA
JLCPCB Part #
C1977648
Package
SMA(DO-214AC)
Description
-65℃~+150℃ 100uA 12.9V 46.5A 600W@10/1000us 7.5V 8.33V Bidirectional IEC 61000-4-2 TVS SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS