SMA6J70CA
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
SMA6J70CA
JLCPCB Part #
C1978930
Package
SMA(DO-214AC)
Description
-65℃~+150℃ 113V 1uA 5.5A 600W@10/1000us 70V 77.8V Bidirectional IEC 61000-4-2 TVS SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS