SMA6J6.5CA
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
SMA6J6.5CA
JLCPCB Part #
C3717992
Package
DO-214AC(SMA)
Description
-65℃~+150℃ 11.2V 500uA 56A 6.5V 600W 7.22V Bidirectional IEC 61000-4-2 TVS DO-214AC(SMA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS