SMA6J40CA
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
SMA6J40CA
JLCPCB Part #
C3719269
Package
DO-214AC(SMA)
Description
-65℃~+150℃ 1uA 40V 44.4V 600W 64.5V 9.7A Bidirectional IEC 61000-4-2 TVS DO-214AC(SMA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS