SMA6J33CA
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
SMA6J33CA
JLCPCB Part #
C468902
Package
DO-214AC(SMA)
Description
-65℃~+150℃ 11.8A 1uA 33V 36.7V 53.3V 600W Bidirectional IEC 61000-4-2 TVS DO-214AC(SMA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS