SJ6016N2TP
MFR.Part #
SJ6016N2TP
JLCPCB Part #
C3615125
Package
TO-263(D2PAK)
Description
-40℃~+150℃@(Tj) 1.5V 1.6V 10mA 16A 35mA 600V TO-263(D2PAK) Thyristors (SCR)/Modules ROHS