SJ6012DRP
MFR.Part #
SJ6012DRP
JLCPCB Part #
C7370891
Package
TO-252-3
Description
-40℃~+150℃@(Tj) 1 SCR 1.5V 1.6V 12A 20mA 40mA 600V TO-252-3 Thyristors (SCR)/Modules ROHS