SJ6008VTP
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
SJ6008VTP
JLCPCB Part #
C17326419
Package
TO-251AA
Description
-40℃~+150℃ 1 SCR 1.6V 15mA 30mA 600V 800mV 8A TO-251AA Thyristors (SCR)/Modules ROHS